Daria Bujnicka klasa SS6 parabadmintona.

Mam na imię Daria, chodzę do II klasy Gimnazjum nr 1 w Pabianicach.
Od niedawna jestem w kadrze narodowej Parabadmintona. Urodziłam się 11 grudnia 2003 roku w Łodzi, chora na  achondroplazję. Moja przygoda z badmintonem zaczęła się 18 czerwca 2016 r., na otwartym dniu parabadmintona, który organizowali: Dorota Gawrońska-Popa i Mariusz Popa. Tam poznałam Pana Tomka Zioło, który zachęcił mnie, by uprawiać ten sport. Opowiadał mi, że parabadminton jest sportem rozwojowym i w 2020 roku będzie po raz pierwszy na olimpiadzie w Tokio. Wybrałam się na tą imprezę i od tamtej pory intensywnie trenuję.

Badminton daje mi radość i satysfakcję. Dzięki temu chętnie dalej uczęszczam na treningi i jeżdżę na zawody. Na pierwszy turniej pojechałam do Koronowa. Trenowałam wtedy ponad miesiąc.
Moje pierwsze prawdziwe medale zdobyłam na VI Spanish Parabadminton International Tournament 2017. Były to dwa brązowe medale w mikście ze światową dwójką w klasie SS6 Krystenem Coombsem oraz w deblu kobiet z Deidre Nagle. Moim marzeniem jest wyjeżdżanie na zawody międzynarodowe i poznawanie nowych ludzi.

Treningi mam 4 razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Moje treningi są typowe, czyli narzucanie lotek, ćwiczenie różnych odbić oraz serwów.
Cieszę się, że tak dużo osób z różnymi niepełnosprawnościami uprawia ten sport.

Zainteresowanie tą dyscypliną podtrzymują moi trenerzy: pani Dorota Gawrońska-Popa i pan Mariusz Popa, którzy przygotowują mnie na kolejne zawody. Od ponad roku moją pasją jest badminton. Wcześniej było to gotowanie. Bardzo to lubiłam i sprawiało mi to przyjemność. Teraz też interesuje mnie robienie zdjęć z różnych ujęć. W szkole najbardziej lubię lekcję w-f, ponieważ przydają mi się na treningach, oraz chemię ze względu na nauczycielkę i robienie różnych doświadczeń.

Moim największym marzeniem jest paraolimpiada w Paryżu, w roku 2024, na którą chciałabym pojechać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.